Rozpoczęcie prac nad programem rewitalizacji

Pierwszym etapem tworzenia programu rewitalizacji, który właśnie trwa, jest szeroka diagnoza stanu gminy Pełczyce na podstawie danych statystycznych. Badamy dane dotyczące sfery społecznej, gospodarczej i przestrzennej gminy. Dane będą analizowane i na ich podstawie wybierzemy obszar rewitalizacji, czyli taki obszar, na którym kumuluje się szereg negatywnych zjawisk np. różnego rodzaju problemy społeczne, zły stan budynków, dróg, niska przedsiębiorczość, słaba komunikacja, brak bezpieczeństwa i wiele innych.

Po wstępnym wyborze obszarów zaprosimy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne, w trakcie którego wspólnie doprecyzujemy obszar rewitalizacji i przedstawimy harmonogram dalszych działań. W dalszej kolejności będziemy się spotykać z mieszkańcami w celu wypracowania odpowiednich rozwiązań oraz pomysłów na działania i zmiany na obszarze objętym rewitalizacją. Gotowy program rewitalizacji będzie musiał zawierać projekty, które powstaną w procesie spotkań z mieszkańcami i partnerami społecznymi czy też przedsiębiorcami. Ważne jest uspołecznienie procesu powstania programu rewitalizacji, dlatego też liczymy na Państwa zaangażowanie.

Program rewitalizacji może obejmować obszar nie większy niż 20% powierzchni gminy, na którym zamieszkuje do 30% jej mieszkańców. Dlatego ważne jest wyznaczenie na terenie gminy obszarów, na których kumulują się negatywne zjawiska takie np. jak: wysoka przestępczość, duża liczba mieszkańców korzystających z pomocy społecznej, słabe wyniki egzaminów gimnazjalnych, bezrobocie, duże zanieczyszczenie powietrza i inne. Na tak wybranych obszarach prowadzone będą działania rozwiązywania w/w problemów.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (ulotkaA5_pelczyce korekta.pdf)Ulotka Informacyjna 899 kB

Polecamy

uzp

ceidg

wfos

pup

RZGW

gaz_systemSPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2023

Logo GBS Bank
SPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2023

SPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2023

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W PEŁCZYCACH
ul. Rynek Bursztynowy 2

tel. 95 768 50 38
fax 95 768 51 18
e-mail: umig[@]pelczyce.pl

Nr Konta Bankowego
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku
Oddział w Pełczycach
Nr konta bankowego 45 8355 0009 0098 0214 2000 0007

 

Mapa

BIP 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok