Zaproszenie na spotkania konsultacyjne dot. rewitalizacji w gminie Pełczyce

Gmina Pełczyce przystępuje do zaktualizowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy  Pełczyce.

Rewitalizacja jest odpowiedzią na stan kryzysowy występujący na wybranym obszarze gminy, który charakteryzuje się szczególną koncentracją problemów społecznych. Ponadto na tym obszarze występują inne problemy np. gospodarcze, środowiskowe, przestrzenno-funkcjonalne lub techniczne.

Aktualnie prowadzone są prace diagnostyczne i badawcze mające na celu wskazanie koncentracji problemów w gminie Pełczyce oraz wytycznie obszaru zdegradowanego, a następnie  obszaru rewitalizacji.

Obszar rewitalizacji będzie miejscem na rzecz którego realizowane będzie szereg komplementarnych przedsięwzięć o charakterze społecznym oraz infrastrukturalnym. Na rzecz tej przestrzeni gminy oraz przede wszystkim mieszkańców będzie możliwe pozyskanie dodatkowego  wsparcia finansowego ze środków unijnych.

Gmina Pełczyce na wybranym obszarze zamierza przede wszystkim zaplanować i przeprowadzić we współpracy z mieszkańcami działania rewitalizacyjne, które w szczególności będą odpowiedzią na problemy społeczne.

W pierwszym kroku zapraszamy mieszkańców Gminy do zapoznania się z wynikami prac badawczych – wskazujących miejsca w gminie Pełczyce, gdzie Gmina powinna prowadzić rewitalizację w trakcie pierwszego spotkania konsultacyjnego.
Zwracamy uwagę, że w trakcie spotkań możliwa będzie dyskusja nt. problemów gminy Pełczyce, ich skali i znaczenia dla rozwoju. Dyskusja będzie służyć m. in. pogłębieniu zdiagnozowanych za pomocą badań i analiz problemów oraz ostatecznemu wytyczeniu przestrzeni gminy Pełczyce, które uznane zostaną obszarem rewitalizacji.

Należy podkreślić, iż pierwsze spotkanie będzie jednym z cyklu czterech. Pozostałe spotkania ukierunkowane będą na problemy wytyczonego obszaru rewitalizacji i w szczególny sposób dedykowane będą mieszkańcom tych obszarów. W trakcie spotkań z mieszkańcami obszarów rewitalizacji poszukiwać będziemy przede wszystkim odpowiedzi na pytania: w jaki sposób i za pomocą jakich przedsięwzięć rozwijać i zmieniać obszar rewitalizacji w gminie Pełczyce.

1-SZE SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ:
PEŁCZYCE, 05.04.2017 r.
DOKŁADNE MIEJSCE Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach
GODZ. 15:00

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dot_ rewitalizacji.pdf)Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dot. rewitalizacji 62 kB

Jakość powietrza

Polecamy

uzp

ceidg

wfos

pup

RZGW

gaz_systemSPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2023

Logo GBS Bank
SPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2023

SPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2023

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W PEŁCZYCACH
ul. Rynek Bursztynowy 2

tel. 95 768 50 38
fax 95 768 51 18
e-mail: umig[@]pelczyce.pl

Nr Konta Bankowego
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku
Oddział w Pełczycach
Nr konta bankowego 45 8355 0009 0098 0214 2000 0007

 

Mapa

BIP 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok